noahd has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
Read the review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry