noahd has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry