Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Maze

The Maze

1953
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Porosity of Space

The Porosity of Space

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
Edit this entry  
12
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
Edit this entry  
12
Adam

Adam

2019
×
Edit this entry  
11
The Chasers

The Chasers

1959
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saura(s)

Saura(s)

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Archive

Archive

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Analysis Paralysis

Analysis Paralysis

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Delectable You

Delectable You

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
France Against the Robots

France Against the Robots

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What a Man Wants

What a Man Wants

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men in Hope

Men in Hope

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Witness

The Invisible Witness

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Stories

Ghost Stories

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dark Figure of Crime

Dark Figure of Crime

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Warsaw 44

Warsaw 44

2014
×
★★★
Edit this entry