• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Last Man Standing

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Shame - Live in the Flesh

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fontaines D.C. - A Night at Montrose, Dublin

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Gagarine

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Dungarees

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • The Father

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Hey World!

  • Giri/Haji

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Greed

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½