noahpeterfox has logged 269 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gerry

Gerry

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry  
06
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry