• Female Trouble

    ★★★★★

  • Drowning by Numbers

    ★★★★½

  • Belle de Jour

    ★★★★

  • Sweet Movie

    ★★★★★

  • Song of Love

    ★★★★★

  • Window Water Baby Moving

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★

  • Camera Buff

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Boy Meets Girl

    ★★★★★

  • Mala Noche

    ★★★★

  • Streetwise

    ★★★★★

  • Alice in the Cities

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • The Match Factory Girl

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Tomorrow's Gone

    ★★★½