• Squid Game

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • The Call

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Palm Springs

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

  • Ema

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Banana Fish

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Fauve

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Disobedience

  • The Current War

  • I, Tonya

  • Stronger

    ★★½

  • It

    ★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★