Noksu has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Duel

Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Autumn

Autumn

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Electric Grandmother

The Electric Grandmother

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry