• Streets of Vengeance

  • Phantasm: Ravager

    ½

  • The Void

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★½

  • Creepy

    ★★★½

  • The Focus Group

    ★★★

  • Beyond the Gates

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • The Loner

    ★★★★

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Dirty Lies

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Mind Cage

    ★★★

  • Stalked by My Doctor

    ★★★★

  • The Lure

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Monsters

    ★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

  • Death in the Desert

    ★★★½

  • Embers

    ★★

  • Southbound

    ★★★★

  • Deathgasm

    ★★★★½

  • People, Places, Things

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★

  • Synchronicity

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★

  • Youth

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Backgammon

    ★½

  • Donald and Jess

    ★★★★½

  • Chappie

    ★★★½

  • B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin

    ★★★★

  • No Men Beyond This Point

    ★★★★

  • Hellions

    ★★★★

  • Love by the Book

    ★★★

  • Cop Car

    ★★★

  • The Witch

    ★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★½

  • Too Many Cooks

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★½

  • A Warden's Ransom

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Left Behind

    ½

  • Ned Rifle

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Starry Eyes

    ★★★

  • They Came Together

    ★★★★★

  • When Animals Dream

    ★★½

  • The Ninth Cloud

    ★★★½

  • Time Lapse

    ★★½

  • Cold in July

    ★★★★

  • Lost River

    ★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★½

  • Lovesick

    ★★★★½

  • In the Blood

    ★★★½

  • Harmontown

    ★★★

  • Like Sunday, Like Rain

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★