• Canvas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Pathetic Woman

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The First Time

    ★★★★½

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • AKA Jane Roe

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Got Game?

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Tender

    ★★★★½

  • Alice Júnior

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Fluidity

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Kisser

    ★★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Daddy Issues

    ★★½

  • Misdirection

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • State of Pride

    ★★★

  • I Think She Likes You

    ★★★★

  • Whale, Hello There

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • To the Stars

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Bisexual

    ★★★★

  • Solace

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★½