• The Farewell

    ★★★★★

  • The Pistol Shrimps

    ★★★

  • Happy Birthday, Marsha!

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • No Secret Anymore: The Times of Del Martin & Phyllis Lyon

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Revolutionary Girl Utena

    ★★★★½

  • Brother Outsider: The Life of Bayard Rustin

    ★★★½

  • All Over Me

    ★★★½

  • Prohibition

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lizzie

    ★★★½

  • Lavender Limelight

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • The Passionate Pursuits of Angela Bowen

    ★★★½