Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Real Inside

Real Inside

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dawn of Humanity

Dawn of Humanity

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Marriage of the KIDNAP!

Marriage of the KIDNAP!

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★★
Edit this entry  
09
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
High School U.S.A.

High School U.S.A.

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Tiny Toons Spring Break Special

Tiny Toons Spring Break Special

1994
×
★★★
Edit this entry  
03
The First Easter Rabbit

The First Easter Rabbit

1976
×
★★½
Edit this entry  
31
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sounder

Sounder

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Recycle Rex

Recycle Rex

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lady Cocoa

Lady Cocoa

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Strawberry Shortcut

Strawberry Shortcut

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pickle Surprise

Pickle Surprise

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
That Darn Cat

That Darn Cat

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Explorers

Explorers

1985
×
★★
Edit this entry  
18
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
12
House Party

House Party

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Strawberry Shortcut

Strawberry Shortcut

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pickle Surprise

Pickle Surprise

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lying Lips

Lying Lips

1939
×
★★½
Edit this entry  
03
Long Gone Gulch

Long Gone Gulch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★★
Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Euphoria

Euphoria

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
½
Read the review Edit this entry