• Beanie Mania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Jolt

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ½

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ½

  • Greenland

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Photograph

  • Minari

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Zola

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★½

  • Boys State

    ½

  • Bombshell