Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Mechanical Violator Hakaider

Mechanical Violator Hakaider

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Come True

Come True

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
(My) Truth: The Rape of 2 Coreys

(My) Truth: The Rape of 2 Coreys

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Click

Click

2006
×
★★
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★
Edit this entry  
14
Twister

Twister

1996
×
★★
Edit this entry  
14
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The One

The One

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead End

Dead End

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry