hammydays has logged 180 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Close Range

Close Range

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerrod Carmichael: Love at the Store

Jerrod Carmichael: Love at the Store

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Warrior

Warrior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Bad

Bad

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Many Faces of Christopher Lee

The Many Faces of Christopher Lee

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Star: HR Giger’s World

Dark Star: HR Giger’s World

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Predator: Dark Ages

Predator: Dark Ages

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Pollock

Pollock

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Angel

Black Angel

1980
×
★★
Edit this entry  
18
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Edit this entry