• Shaft

    ★★

  • Verotika

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Promare

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Hellboy

  • Cuck

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Treehouse

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • Down

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Wounds

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★

  • Polar

    ★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Native Son

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Monster Party

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Between Worlds

    ★★

  • Quincy

    ★★

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Ben Is Back

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★

  • The Nightingale

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Meg

    ★★★