NosferatuReece has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sharpe's Enemy

Sharpe's Enemy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharpe's Company

Sharpe's Company

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharpe's Company

Sharpe's Company

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Sharpe's Rifles

Sharpe's Rifles

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Liberator

The Liberator

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
300

300

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry