• No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Ankahi Kahaniya

    ★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★★★½

  • Go Seppuku Yourselves

  • Robindronath Ekhane Kawkhono Khete Aashenni

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Malik

    ★★★½

  • Unoloukik

    ★★★½

  • Întregalde

    ★★★★

  • Rehana

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • Ray

    ★★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★½

  • Sherni

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • RK/RKAY

    ★★★★

  • Cinema Bandi

    ★★½

  • Radhe

  • Beyond the Dust

  • Searching for Sheela

  • Ajeeb Daastaans

  • Uncut

    ★★★½

  • Ashes to Idols

  • Karnan

    ★★★★½

  • Nayattu

    ★★★★

  • The Big Bull

    ½

  • Aspirants

    ★★

  • Joji

    ★★★★

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

    ★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • Kala

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Scapegoat

  • Roohi

    ★½

  • The Girl on the Train

    ½

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Operation Java

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Coolie No. 1

    ½

  • Feluda Returns

    ★★

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Long Toast

  • Samapti

  • Paava Kadhaigal

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Kaali Khuhi

    ★★★

  • The Salt in Our Waters

    ★★★★

  • Nocturne

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Investigation

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★