• Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • No Time to Die

  • Spencer

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Becoming Cousteau

  • King Richard

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

  • Stillwater

  • The Velvet Underground

  • In the Heights

  • Long Weekend

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

  • Pretend It's a City

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Nomadland

  • An American Pickle

  • Hamilton

  • Greyhound

  • Shiva Baby

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Joker

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Sibyl

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • On a Magical Night

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Vanilla

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Synonyms

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

    ★★★½

  • High Life

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

  • Birds of Passage

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • The Square

  • Lemon

  • The End: Inside The Last Days of the Obama White House

  • Brillo Box (3¢ off)