• The Assassin

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Phoenix

    ★★★★½

  • Listen Up Philip

    ★★★★½

  • Computer Chess

    ★★★★½

  • The Immigrant

    ★★★★★

  • A Touch of Sin

    ★★★★½

  • Premium Rush

    ★★★

  • The Green Wave

    ★★

  • The Campaign

  • The Expendables 2

    ★★

  • The Imposter

    ★★

  • Prometheus

    ★★

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • To Rome with Love

    ★★★

  • The Unspeakable Act

    ★★★★

  • Lockout

    ★★★

  • Sun Don't Shine

    ★★★★

  • Tchoupitoulas

    ★★★★

  • Dragon Eyes

    ★★★

  • Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

  • Marriage Material

  • The Creation as We Saw It

    ★★★★

  • Caitlin Plays Herself

  • Into the Abyss

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★

  • Anonymous

  • Hugo

  • Weekend

  • Carnage

  • Sack Barrow

    ★★★★½

  • Two Years at Sea

    ★★★★

  • 4:44 Last Day on Earth

    ★★★★

  • Shame

    ★★

  • The Three Musketeers

  • The Innkeepers

  • Unforgivable

    ★★★★

  • The Skin I Live In

  • Headhunters

    ★★

  • Goodbye First Love

    ★★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★★

  • The Art of Getting By

    ★★

  • Green Lantern

    ★★

  • The Hangover Part II

  • Hara-Kiri: Death of a Samurai

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • House of Tolerance

  • Attack the Block

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★

  • Forks Over Knives

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • We Have a Pope

    ★★★

  • Arthur

    ★★

  • Hanna

    ★★

  • The Color Wheel

    ★★★★½

  • Don't Go Breaking My Heart

    ★★★

  • Win Win

    ★★

  • The Beaver

    ★★

  • Jane Eyre

    ★★★

  • The Forgiveness of Blood

    ★★

  • Twenty Cigarettes

    ★★★

  • Unknown

    ★★★

  • The Turin Horse

    ★★★★

  • Paul

    ★★

  • Cedar Rapids

    ★★

  • Target

    ★★★★

  • Slow Action

    ★★★★

  • Another Earth

    ★★

  • Take Shelter