jeff has logged 13 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry