• Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ½

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Clickbait

  • Candyman

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Allen v. Farrow

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Pixie

    ★½

  • Soul

    ★★★★