• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Midnight in a Perfect World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • He Who Is Without Sin

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Broken

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Me and My Penis

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Summer of 85

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★