• Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • High Life

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Guardians

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Zama

    ★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Levelling

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Hard to Be a God

    ★★★★