nrh has logged 75 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Laplace's Witch

Laplace's Witch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amar Akbar Anthony

Amar Akbar Anthony

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Prayanam

Prayanam

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nadodikkattu

Nadodikkattu

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I

I

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Memories

Memories

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Naachiyaar

Naachiyaar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thotti Jaya

Thotti Jaya

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bhooloham

Bhooloham

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vada Chennai

Vada Chennai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. India

Mr. India

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manmadhan Ambu

Manmadhan Ambu

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ab Ayega Mazaa

Ab Ayega Mazaa

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Do Ladke Dono Kadke

Do Ladke Dono Kadke

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamhe

Lamhe

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aayirathil Oruvan

Aayirathil Oruvan

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shaan

Shaan

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RX 100

RX 100

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Anniyan

Anniyan

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
D

D

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spyder

Spyder

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaukeen

Shaukeen

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sethu

Sethu

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bama Vijayam

Bama Vijayam

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seeta and Geeta

Seeta and Geeta

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ulkuthu

Ulkuthu

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maayavan

Maayavan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parichay

Parichay

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atithi

Atithi

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pudhiya Mugam

Pudhiya Mugam

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rangasthalam

Rangasthalam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Leakers

The Leakers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kushi

Kushi

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Naadodigal

Naadodigal

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dasavatharam

Dasavatharam

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Officer

Officer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mera Gaon Mera Desh

Mera Gaon Mera Desh

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ab Tak Chhappan

Ab Tak Chhappan

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Naach

Naach

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pranchiyettan & The Saint

Pranchiyettan & The Saint

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imsai Arasan 23am Pulikesi

Imsai Arasan 23am Pulikesi

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kaala

Kaala

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bhavesh Joshi Superhero

Bhavesh Joshi Superhero

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tempting Heart

Tempting Heart

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Devdas

Devdas

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Devil's Temple

Devil's Temple

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
October

October

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prem Rog

Prem Rog

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry