nrh has logged 12 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Anubandham

Anubandham

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aryan

Aryan

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bewakoofiyaan

Bewakoofiyaan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mahayanam

Mahayanam

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cochin Express

Cochin Express

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nautanki Saala!

Nautanki Saala!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blind Owl

The Blind Owl

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fado, Major and Minor

Fado, Major and Minor

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ashwamedham

Ashwamedham

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
24 Frames

24 Frames

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Aham

Aham

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sasthram Jayichu Manushyan Thottu

Sasthram Jayichu Manushyan Thottu

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry