• Resurrection

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Schemes in Antiques

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Justin Bieber: Our World

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★