ntan has logged 347 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Robin Roberts Presents: Mahalia

Robin Roberts Presents: Mahalia

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Oslo

Oslo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TINA

TINA

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
National Champions

National Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry