Michael has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Butter

Butter

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Journey

The Final Journey

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lomo - The Language of many others

Lomo - The Language of many others

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tobacconist

The Tobacconist

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Wiese: Ein Paradies nebenan

Die Wiese: Ein Paradies nebenan

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Good

All Good

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wim Wenders, Desperado

Wim Wenders, Desperado

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snow White and the Seven Jugglers

Snow White and the Seven Jugglers

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Diggers

Diggers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Irgendwann ist auch mal gut

Irgendwann ist auch mal gut

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meatloaf Addict

The Meatloaf Addict

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The German Lesson

The German Lesson

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry