Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Harvey Girls

The Harvey Girls

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Now

Now

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry