Nurin has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
11
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Edit this entry  
04
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Solar Impact

Solar Impact

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
MILF

MILF

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry