Sort by

Nicolás has logged 505 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stellar

Stellar

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry