• The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Claus Family

    ★½

  • Over Christmas

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mr. 365

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

  • Still Processing

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tigertail

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • The Marriage Escape

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Guatemala: Heart of the Mayan World

    ★★½

  • Look Then Below

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

  • The Fall

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Anima

  • To the Ends of the Earth

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Bacurau

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Beach Bum

  • System Crasher

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Honeyland

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • One Child Nation

  • Drawn from Dreams

  • Kitbull

    ★★★★

  • Becoming Alluvium

  • The Christmas Chronicles

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★½

  • Louis Theroux: Altered States

  • They Shall Not Grow Old

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Michael Palin in North Korea

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

  • Fahrenheit 11/9

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★½