• Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Bath Tub

  • Rhubarb

  • Extraction

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • BNA

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jawbreaker

  • Make Me a Sandwich

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • A Florida Melancholy

  • Wasteland

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½