• No Time to Die

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★½

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fevereiros

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ½

  • Vita & Virginia

    ★★

  • Widows

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½