Nathalia has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Go, Go Second Time Virgin

Go, Go Second Time Virgin

1969
×
★★★½
Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Edit this entry  
06
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
30
Opera

Opera

1987
×
Edit this entry  
29
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bound

Bound

1996
×
Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★
Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2013
×
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
Read prior review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read prior review Edit this entry  
05
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nyctophobia

Nyctophobia

2018
×
Edit this entry  
06
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★
Edit this entry  
03
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
Edit this entry  
15
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Edit this entry