• The Dreamers

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • A Short Film About Love

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • Twilight

    ★★★

  • Microhabitat

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½

  • I Origins

    ★★★

  • Amélie

    ★★★½

  • Double Indemnity

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Gattaca

    ★★★

  • Go, Go Second Time Virgin

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½