nya <3 has logged 323 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
01
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nowhere

Nowhere

1997
×
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry