Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
08
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry