• The Man from Hong Kong

    ★★★★

  • Airplane!

    ★★★★½

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★½

  • Octopussy

    ★½

  • Flash Gordon

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★½

  • Play It Again, Sam

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½