• The Kindergarten Teacher

    ★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★½

  • Laurence Anyways

    ★★★

  • Vanilla Sky

    ★★★

  • Almost Famous

    ★★★½

  • Holler

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dry

    ★★½

  • The Verdict

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • A History of Violence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½