Obistrike has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Heroine

The Heroine

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadow

Shadow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Am Wrath

I Am Wrath

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snatched

Snatched

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry