Julian has logged 693 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tricked

Tricked

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tonio

Tonio

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Fatherland

Fatherland

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Visitation

Visitation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hairat

Hairat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Custody

Custody

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elena

Elena

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Specials

The Specials

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jauja

Jauja

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil

The Devil

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
James White

James White

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kauwboy

Kauwboy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Re \ Entry

Re \ Entry

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Re \ Entry

Re \ Entry

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kamer 330

Kamer 330

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nervosa

Nervosa

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yulia & Juliet

Yulia & Juliet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
En route

En route

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
When Grey is a Colour

When Grey is a Colour

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince

Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
36

36

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killing

Killing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zurich

Zurich

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adam

Adam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry