• Taming the Garden

    ★★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★

  • Prime Time

    ★★

  • Faya Dayi

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Superior

    ★½

  • Writing With Fire

    ★★★

  • Cusp

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Wild Indian

    ★★

  • Sabaya

    ★★★

  • Eatnameamet – Our Silent Struggle

    ★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★

  • Mother Schmuckers

    ★★★★

  • The Pink Cloud

    ★★

  • Luzzu

    ★★★½

  • Knocking

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • John and the Hole

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★★

  • Human Factors

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★★

  • In the Same Breath

    ★★

  • Censor

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Ladies of the Wood

    ★★★½

  • Dear Future Children

    ★★★

  • Gritt

    ★★★½

  • Only The Winds

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Cockroach

    ★★½

  • A Stormy Night

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • The Crying Steppe

    ★½

  • Happy Valley

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Rio

    ★★★

  • Greetings From Nigeria

    ★★★½

  • Good German Work

    ★½

  • Little Bikes

    ★★★

  • Dara of Jasenovac

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Splinters

    ★★★★

  • Radiograph of a Family

    ★★★★

  • Dear Elnaz

    ★★★½

  • In the Mirror

  • The Seeds We Sow

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Spirál

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • What We Wanted

    ★★

  • Longing Souls

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Green Sea

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★

  • Son of Monarchs

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Rascal

    ★★½

  • Living Water

    ★★

  • 2000 Songs of Farida

    ★★★

  • Short Vacation

    ★★★★

  • Red Soil

    ★★★

  • My Best Part

    ★★★★½

  • Our Midnight

    ★★½

  • A Leave

    ★★½

  • Slalom

    ★★★

  • Silence and Sunset

    ★★