Lyndell Clark has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead Part 2

Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead Part 2

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Make a Monster

How to Make a Monster

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terror in the Aisles

Terror in the Aisles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry