Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Read the review Edit this entry