• Luca

  • Cruella

    ★★★

  • The Gaze

  • Things Heard & Seen

  • A Man and a Camera

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Day Sports Stood Still

  • Nobody

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Petite Maman

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Pelé

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • After America

    ★★★★

  • CODE NAME: Nagasaki

  • A Brixton Tale

  • Man Under Table

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

  • All Light, Everywhere

  • Palmer

  • Malcolm & Marie

  • The Dig

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • What if? Ehud Barak on War and Peace

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

  • Downstream to Kinshasa

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The War of Raya Sinitsina

  • The Disciple

  • Uprooted: The Journey of Jazz Dance

  • The World to Come

  • The Death of Cinema and My Father Too

  • Taipei Suicide Story

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Gunda

  • Malmkrog

    ★★★★½

  • Falling

  • The Father

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Little Women

  • 1917

    ★★★

  • The Translators

  • On Broadway

  • The Street

  • Love Trilogy: Reborn

  • Alice Júnior

  • Africa

  • Synchronic

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Lingua Franca

  • Midsommar

    ★★★★

  • Comrade Dov

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Vice

    ★½

  • Beyond the Bolex