• Happy Together

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★½

  • Stories We Tell

    ★★★★

  • Le Bonheur

    ★★★★

  • La Jetée

    ★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Chronicle of a Summer

    ★★★½

  • What a Way to Go!

    ★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Breathless

    ★★★★★

  • M

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★