• House

    ★★★★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★★

  • Surf's Up

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • We're the Millers

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★

  • Pretty Woman

    ★★★★

  • The To Do List

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vertigo

    ★★★½

  • North by Northwest

    ★★★★½

  • To Catch a Thief

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★