Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lupin the Third: The First

Lupin the Third: The First

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starfish

Starfish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry